Aboes G. aangehouden voor doodschieten Danny Nijland in Zwolle

De man die is aangehouden voor betrokkenheid bij de dodelijke schietpartij in Zwolle is de 54-jarige Aboes G. Dat melden bronnen aan Boevennieuws. Bij de schietpartij kwam de 38-jarige Danny Nijland om het leven. Beiden zijn bekende figuren in Zwolle. Danny vanwege zijn verleden als kickbokser en Aboes G. vanwege zijn betrokkenheid bij motorclub No Surrender.

Schietpartij Zwolle

Volgens een zeer goed ingevoerde bron zou Danny Nijland samen met Aboes G. in een auto hebben gezeten aan de Palestrinalaan in Zwolle. Toen Danny uitstapte zou hij zijn neergeschoten. Hierbij werd hij geraakt in zijn borst. Het slachtoffer werd nog gereanimeerd en overgebracht naar het ziekenhuis. Daar overleed hij aan zijn verwondingen. De politie wist al snel een 54-jarige man uit Zwolle aan te houden. Dat gebeurde in Maarssen. Het gaat om Aboes G. De man zou door buurtbewoners zijn herkent. Daarnaast zou de schietpartij op bewakingsbeelden zijn vastgelegd. Wat de aanleiding is geweest, is nog onbekend.

Danny Nijland

Danny Nijland was in het verleden in Zwolle bekend als kickbokser. Hij is geen onbekende van justitie. De man is eerder al eens veroordeeld voor een wietplantage in zijn woning. Een flatbewoner trof Danny Nijland zwaargewond aan naast de ingang van de Glenn Miller-flat in de wijk Holtenbroek. Ook zouden er meerdere kinderen getuigen zijn geweest van het drama. Vrienden van de man reageren geschokt op zijn dood. Ze omschrijven hem als een sociale en vriendelijke jongen met een goed hart. Die helaas keuzes maakte die niet altijd goed voor hem waren. En waar ook geregeld misbruik van werd gemaakt door mensen die het niet goed met hem voor hadden.

Ook zijn broer heeft op social media een bericht geplaatst ter nagedachtenis van Danny. “Van de straten van onze buurt tot het hart van de kickboksring, Danny leefde met een intensiteit die zowel inspirerend als bevelhebber was. Zijn reis was niet zonder zijn strijd; hij vocht met verslaving, ging elke uitdaging aan met een moed die hem meer definieerde dan de hindernissen zelf. In deze gevechten liet hij ons zien dat ware kracht ligt in het onder ogen zien van onze demonen, niet in het nooit hebben van ze.

Zijn favoriete citaten: “Het grootste plezier in het leven is doen wat mensen zeggen dat je niet kunt doen” en “Als je niet achter wat je wilt, zul je het nooit hebben. Als je het niet vraagt, is het antwoord altijd nee. Als je niet naar voren komt, ben je altijd op dezelfde plek”, waren reflecties van zijn filosofie. In deze woorden, ligt de essentie van Danny – meedogenloos, dapper en altijd vooruitgaan.”

Aboes G.

Aboes G. kwam jaren geleden nog in het nieuws, nadat hij het slachtoffer was van een ongeluk. Terwijl hij op zijn motor reed, werd hij aangereden door een auto. Hierbij raakte hij zelfs zijn voet kwijt. Dat was in 2016, toen hij nog lid was van motorclub No Surrender. Tijdens het ongeluk droeg hij zijn jasje van No Surrender. Toen de politie ter plaatse kwam zouden deze geen proces verbaal hebben opgemaakt. Volgens Aboes G. was dit, omdat hij zijn jasje van de motorclub droeg. De motorclub deed hierover tegenover het AD destijds hun verhaal, dat niet op zichzelf zou hebben gestaan.

No Surrender

Later raakten de club en Aboes G. gebrouilleerd. Zo is te lezen in een bericht op de Facebookpagina van No Surrender: “In de afgelopen maanden ontvingen wij meldingen dat er in Duisburg(Duitsland) een groep is die zichzelf presenteren als een onderdeel van “No Surrender MC”. Ze gebruiken de naam “No Surrender MC – La Familia” en dragen ook onze colours. In de afgelopen periode hebben ze zelfs geprobeerd nieuwe internationale chapters te beginnen. Wij, en daarmee bedoelen we de “World Board” van “No Surrender MC” willen volkomen duidelijk maken dat de zogenaamde “No Surrender MC – La Familia” zonder onze toestemming handelt en bovenal niets te maken heeft met onze club.

Hun zelfbenoemde leiders (o.m. Karip Senyi, Jean Paolo Prati, Aboes G.), die zichzelf Captain noemen, hebben totaal niets met onze club te maken en zijn geen onderdeel van de board. Wij, No Surrender MC, nemen afstand van deze groep. We nemen geen enkele verantwoordelijkheid voor overeenkomsten die deze mensen afsluiten, zoals Captain of Nomad benoemingen. Voor zulke posities worden mensen gevraagd door de World Board en door niemand anders. Tenslotte, No Surrender MC heeft nooit enige colours aan deze groep gegeven. Ze hebben ze waarschijnlijk via Ali Express besteld. Wij vragen die mensen die benaderd worden door deze groep om je verstand te gebruiken. No Surrender Mc – La Familia is nep!” Het bericht werd in 2019 geplaatst.

Wat de aanleiding is geweest van de dodelijke schietpartij is vooralsnog onbekend. Danny Nijland en Aboes G. zouden al langer bekenden van elkaar zijn. Volgens vrienden moet de situatie wel echt uit de hand zijn gelopen en is het jammer dat het uiteindelijk zo is afgelopen.

Heeft u tips, info of beelden? Mail dan naar [email protected] of [email protected]. We zijn ook te bereiken via FacebookInstagram TikTok en Telegram

Wij bieden u exclusief misdaadnieuws aan zonder betaalmuur. Leest u onze artikelen graag? Dan zouden we een donatie erg op prijs stellen. Alvast dank.

17 gedachten over “Aboes G. aangehouden voor doodschieten Danny Nijland in Zwolle

 • december 24, 2023 om 00:52
  Permalink

  Och God. Weer eentje met een goed hart die alleen maar slachtoffer is van zichzelf en de boze wereld. Goede jongens worden niet neergeschoten. Tenzij het een vergissing is maar dat lijkt hier niet het geval.

  Beantwoorden
  • december 27, 2023 om 23:08
   Permalink

   Goede jongens worden niet neergeschoten.
   Dat gebeurt geregeld. Bas van Wijk en zoveel anderen.
   Omdat mafklappers niet tegen een weerwoord kunnen schieten ze die persoon gelijk dood. Kort lontje in combinatie met moorddrang.
   Voor dat soort lieden is de doodstraf ‘redelijk’ geschikt.
   Want daar gaat nooit wat goeds meer van komen .

   Beantwoorden
  • december 27, 2023 om 23:47
   Permalink

   Ook die Chinese snackbarhouder die doodgestoken werd in Den Haag Houtwijk, door Imani, een meisje van 15 jaar.
   Die man en zijn vrouw vroegen alleen om een QR code tijdens die Covid-19 epdimie, anders krijgen ze gedoe met ‘de wet’. hadden ze niet, nou geen toegang toen tot de snackbar.
   Één en al terreur daarna van die jongeren, wat eindigde in het doodsteken van die man.
   Die man stond in de buurt bekend als een lief , aardig mens. zat geen kwaad bij.
   Er lopen tegenwoordig veel types rond die makkelijk tot extreem geweld overgaan. In hun beleving schijnbaar nodig, of terecht. Maar in de realiteit zijn het loslopende tijdbommen en een gevaar voor ieder mens afhankelijk van de situatie.

   Beantwoorden
 • december 24, 2023 om 15:50
  Permalink

  Ondertussen krijgen de knieën van Mrs Jones geen rust door alle plassers in haar huig.

  Beantwoorden
  • december 25, 2023 om 08:11
   Permalink

   Jij bent zeker ook zo’n lieve jongen die slachtoffer is van wat hij in zijn neus stopt iedere dag. Vast en zeker wel lief voor je mama tenzij je haar pensioengeld uit de kast pikt voor een shotje. We wachten op het artikel over jou hier. De vraag is dan alleen nog maar of je met of zonder balkje het zielige slachtoffer van de wereld bent.

   Beantwoorden
   • december 26, 2023 om 05:44
    Permalink

    Lachwekkend hoeveel knulletjes hier zich aangesproken voelen door ofwel het tonen van een foto van het slachtoffer of een opmerking dat opgeruimd netjes staat. Geeft aan dat er nog een lange weg te gaan als deze prioriteiten de voorkeur hebben.

    Wat hebben wij hier; een slachtoffer met speelgoedketting en ellenlang strafblad waar menigeen jaloers op kan zijn.

    En andere nietsnut die zich in het leder steekt en niks heeft om trots op te zijn dus dan maar lid wordt van een scouting club om toch nog ergens bij te kunnen horen. Meneer deed liever geen politie aangifte omdat hij zijn jasje nog aanhad, dit terwijl zijn voetje er half aanhing.

    Beantwoorden
    • december 28, 2023 om 03:36
     Permalink

     Begrijpend lezen les 1..

     De politie wilde zijn aangifte niet opnemen omdat hij een hesje droeg.
     Lees de zin nog maar een paar keer goed. Ook hing zijn voet er niet half af maar uiteindelijk helemaal.

     Beantwoorden
    • december 28, 2023 om 12:55
     Permalink

     Criminelen – gekke boiz

     Dat er nog maar een hoop mogen gaan 🥳

     Beantwoorden
 • december 25, 2023 om 15:49
  Permalink

  Alle kleuters op de stepkar! vroemvroem.

  Beantwoorden
 • december 25, 2023 om 17:12
  Permalink

  Als je zo’n stainless steele ketting draagt… jeetje man

  Beantwoorden
 • december 26, 2023 om 10:44
  Permalink

  Gekke verhalen hier. Een neppe No Surrender met 1 voet en een verslaafde kickboxer die vol in de camera’s bezig zijn wtf man

  Beantwoorden
 • december 26, 2023 om 13:41
  Permalink

  Hahaha mannen op een motorclubje. Dan heb je wel een afslag gemist hoor.

  Beantwoorden
 • december 26, 2023 om 15:00
  Permalink

  blijf jij maar lekker brood eten kneusje, dan eten wij de biefstuk wel.

  Beantwoorden
  • december 27, 2023 om 14:29
   Permalink

   Biefstuk eten?, wees nou eens reëel, dat is helemaal niet gezond.
   Dat vlees zit vol met steroïden en verzadigde vetten, dat is de realiteit!.

   Beantwoorden
 • december 29, 2023 om 06:28
  Permalink

  Na het tragische overlijden van Danny Nijland is het belangrijk om te herinneren wie hij werkelijk was, voorbij de schaduw van speculatie en misverstanden.

  Loyaliteit: Danny’s loyaliteit was onbetwistbaar, zelfs als het vaak aan de verkeerde mensen werd gegeven. Zijn toewijding aan degenen om wie hij gaf was diep en standvastig.

  Altijd Klaar om te Helpen: Hij was er altijd voor zijn vrienden en familie, zonder aarzeling of oordeel, en belichaamde de essentie van onbaatzuchtigheid.

  Impact op de Jeugd: Danny’s talent in het onderwijzen van kickboksen aan kinderen was opmerkelijk. Hij had een uniek vermogen om te verbinden, te motiveren en te inspireren, en verdiende hun liefde en respect.

  Persoonlijke Geschenken: De ketting, een onderwerp van veel discussie, was een dierbaar geschenk uit het verleden, en echt.

  Geliefd bij Velen: Danny was geliefd bij bijna iedereen die hij ontmoette. Hij vermeed conflicten tenzij hij werd uitgedaagd, waardoor de omstandigheden van zijn tragedie nog onbegrijpelijker zijn voor degenen die hem goed kenden.

  De EXACTE reden voor de schietpartij is nog steeds een raadsel. Maar het heeft waarschijnlijk te maken met andere mensen die mensen tegen elkaar opzetten, en een klein conflict dat heel snel escaleerde tot iets heel ernstigs. De man die mijn broer heeft neergeschoten, had een been verloren bij een motorongeluk en kan niet meer vechten, dus grijpt hij dus waarschijnlijk meteen naar vuurwapens.

  Deze man was erg lange lange tijd lid van No Surrender als 1% member, maar hij heeft een groffe fout gemaakt door zich aan te sluiten bij een nepafdeling van No Surrender genaamd La Familia, zonder toestemming van het wereldbestuur en is om die reden eruit gezet.

  Ik begrijp dat mensen alleen commentaar geven vanuit hun eigen beperkte perspectief en begrip van een situatie. Maar als je niets weet, is het misschien beter om bepaalde opmerkingen voor jezelf te houden. Mensen belachelijk maken die overleden zijn, is een beetje laag mijn visie. Helemaal als je absoluut niks weet over de mensen in kwestie. Be better guys, be better.

  Wat mensen vinden van deze comment boeit me echt niks. Maar wil wel dat mensen deze comment zien zodat ze weten wie mij broer echt was. Het minste wat ik voor mijn broer en ouders kan doen.

  Met deze feestdagen, laat je broers, zussen en ouders wat extra liefde zien. Voordat je het weet zijn ze er niet meer, en dan kan het nooit meer…

  Hoop iig dat jullie dit nooit hoeven mee te maken, zelfs voor de mensen met de slechte comments hierboven over mijn broer.

  Met vriendelijke groet,

  Roy Nijland

  Beantwoorden
  • januari 12, 2024 om 13:03
   Permalink

   En toen was er ineens een volwassen reactie op dit forum…
   Ik voel me gelijk wat ongemakkelijk.

   Beantwoorden
 • december 29, 2023 om 19:20
  Permalink

  Kijk die turk op die tandarts brommer flexxen dan op die foto lol 😂😂😂 hij dacht ik trek mn gespierde t shirt aan dan lijkt het misschien nog wat 😂😂😂

  Beantwoorden

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.